Hokejisti viedli o dva, nakoniec prehrali o gól

Prešov V ďalšom zo série prípravných stretnutí na sezónu 2006/ 2007 prehrali hráči HK Lietajúce kone v Spišskej Novej Vsi 3:4. Kvôli menším zdravotným problémom chýbala trénerovi Dušanovi Kapustovi pätica Gonczi, Bendík, Závacký, Tkáč a Kolcun. Naopak, na súpiske Šarišanov sa objavil Pavol Segľa, ktorý zariadil vedenie hostí po prvej tretine 2:0. Ako je známe, kormidelník HK LK by veľmi rád videl tohto útočníka v prešovskom drese aj v blížiacich sa ligových zápasoch. "Žiaľ ešte vždy zvažuje aj iné ponuky," prezradil D. Kapusta, s dôvetkom, že stredný z bratskej trojice hokejistov Segľovcov bol na Spiši najlepším hráčom merania síl. "Aj korčuliarsky, aj prehľadom na ľade čnel nad ostatnými". Na začiatku druhej tretiny sa o menší rozruch postaral hlavný rozhodca. Domácim udelil dve minúty za neskorý príchod na ľad a Segľu nepustil asi na štyri minúty do hry. "Paľo nemal ochranné plexisklo na prilbe. A práve pri hre štyroch proti štyrom znížili hostitelia na 1:2," uviedol kormidelník hostí. Mimochodom, podľa najnovšie schválených predpisov, tieňovaným plexisklám je v prvej lige koniec, hráči budú musieť používať už len priezračné. Lietajúce kone sa v ďalšom priebehu derby opäť strelecky presadili, Jasovský upravil na 1:3. Žiaľ, v ďalších minútach sa triafali "do čierneho" už iba domáci. "Súper využil presilovku o dvoch mužov a bolo už len 2:3. Po zaváhaní Pendráka so Zacharom potom 3:3". Prešovčanom v tomto stretnutí nakoniec nebolo súdené ani len remizovať. "Môžeme si ale za to sami. Je pravdou, že nám rozhodca vylúčil hráča po veľmi prísnom verdikte, no my sme sa mali potom koncentrovať v prvom rade na oslabenie, nie vybíjať si energiu niekde inde. Dostali sme rozhodujúci gól a prehrali výborne rozbehnutý zápas," dodal na záver D. Kapusta, ktorého zverenci dnes absolvujú posledné prípravné meranie síl v maďarskom Miskolci. Spišská Nová Ves - Lietajúce kone Prešov 4:3 (0:2, 2:1, 2:0), góly za hostí. P. Segľa 2, Jasovský.

Zdroj: Korzár