Hokejisti v Sosnowci štvrtí,v utorok do Kežmarku

Prešovskí hokejisti sa v sobotu neskoro večer vrátili z medzinárodného turnaja O pohár starostu mesta Sosnowiec. Za severné hranice sa vybrali s dosť úzkym kádrom, mužstvo zasiahla pred odchodom maródka a tak vycestovali niektorí hráči aj napriek zdravotným problémom. Doma však musel ostať brankár Gubík, ktorého trápi zranené koleno. Na podujatí obsadili Lietajúce kone konečné štvrté miesto, keď prehrali vo všetkých troch svojich vystúpeniach. V prvom podľahli účastníkovi estónskej najvyššej súťaže Big Diamonds 1:2 (0:0, 0:2, 1:0; gól Cmorej). "Gól sme dokázali vsietiť až v závere zápasu. Predtým naši hráči z mnohých šancí nevyužili žiadnu,naopak súper vyťažil z minima maximum," zhodnotil úvodný duel tréner Šarišanov Petr Gürtler. Nasledovalo meranie síl s domácim Sosnowcom, ktoré Prešovčania prehrali 2:5 (1:0, 1:3, 0:2; goly: Kraus, M.Drevenák). Podľa vyjadrenia kormidelníka HK LK,pozahadzovali jeho zverenci za stavu 1:0 veľa príležitostí. Pre chorobu už nemohol nastúpiť Cmorej a v priebehu zápasu sa zranil Sučko. Rozhodcovia v tomto stretnutí trestali jeden prešovský zákrok za druhým. "Všetkých päť gólov sme inkasovali v oslabení." Posledným súperom našich hokejistov bola Karviná. Na listinu maródov pribudli M. Melicherčík a Ľupták. Lietajúce kone prehrali 5:7 (0:4, 3:1, 2:2; M.Drevenák 2, Guman, Kraus, R.Pukalovič ml.), keď základ neúspechu sa zrodil už v prvej tretine... "V nej sa akoby nikomu z našich nechcelo brániť. Zato útočiť áno, lenže napriek prevahe sa nevedeli presadiť v koncovke. Moraváci využili naše štyri hrúbky v defenzíve." Šarišania v druhej časti znížili na 3:4, neskôr na 4:5. Za stavu 5:6 inkasovali posledný gól pri power play. Od 20.minúty nastúpil medzi prešovské žrde junior Jakub Zima a bola to jeho premiéra v seniorskom drese. Zajtra zverenci trénera P.Gürtlera nastúpia na generálku pred sezónou v Kežmarku. "Samozrejme, ak neochorejú ďalší jednotlivci. Dúfam však, že zápas nebudeme nutení odvolať."

Autor: Ivan310